Останнім часом в інтернеті та соціальних мережах стали поширюватися дивовижні, на перший погляд, однак нічим не підтверджені дописи, що в українців на час кельтського свята Хелловін буцімто припадає якась «Велесова ніч». Чи справді це так? — редакція нашого видання поцікавилася у релігієзнавця, доктора філософських наук, професора, голови Об’єднання рідновірів України Галини ЛОЗКО.

Далі

Минає зима, починається зустріч весни. За народними уявленнями, весну приносять на крилах птахи. На щастя, в Україні збереглися відомості про кілька стародавніх пташиних свят: Лелечини (24 лютого), Ластівки (1 березня) та Сорочини (9 березня).

Далі

жіночі осінні свята

Осінь багата на дари щедрої Матінки-Землі, якій, за давньою традицією, було прийнято складати подяку за добрий врожай. Так склався звичай найперше вшанувати Рожаниць — Ладу та її доньку Лелю, дні яких відзначаємо 8 та 9 вересня. Лада — Велика Праматір нашого роду, народила першопочатки Всесвіту — Лелю (покровительку вод) і Полеля (покровителя світла), тобто Воду і Вогонь, боротьба яких, за Велесовою Книгою, «тече явно і та соутворює живоття наше».

Далі

Благовіщення (25 березня)

Благовіщення — це велике і значне народне свято давнини, лише, на жаль, не маємо відомостей, яку назву воно носило в глибині віків, у добу дохристиянську. Можна здогадуватися, що це передхристиянське свято було святом заклику весни, святом закликання її та благання, щоб принесла свої дари людям, тваринам і рослинам, землі й воді.

Далі