Книги морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
,
Дивнії перли виносить.

Схоже, цей крилатий віршований вислів Івана Франка про книгу цілком заслуговує на персональне гасло сучасних книгоманів. Напевне, цим же кредом керуються й фастівські рідновіри, які нещодавно у своєму місті відкрили Український книжковий центр «Аратта».

«Аратта», яка постала у Фастові на «п’ятачку» вулиці Соборна, являє собою чи не найкращу в Україні збірню сучасної української книги. Це сучасна україністика. Тож про цю книгарню можна ствердно сказати, що вона має всеукраїнське значення.

В «Аратті» доволі широко представлена рідновірська книга. Тут можна придбати праці доктора філософськи наук, професора Галини Лозко — «Велесова Книга. Волховник, «Антологія християнства», «Українське народнознавство», «Боги і народи», «Правослов. Молитви до Рідних Богів», «Рідні імена» (Іменослов), «Етнодержавознавство», «Дерево роду», «Пробуджена Енея» і щойно з друку — «Галшка. Лозки та Гулевичі в XV–XVII ст. Історичний нарис» Тернопіль: Мандрівець. — 2015. — 48 с. А також — дослідження інших авторів, таких як Юрій Миролюбов «Риг-веда і язычество», Іван Франко «Сотворення сьвіту у сьвітлі науки», Микола Чмихов «Від Яйця-Райця до ідеї спасителя» та інші. Є і періодика — язичницький журнал «Сварог», газета «За Рідну Віру!», календар «Коло Свароже».

Та найбільше на полицях книгарні виставлено книг на історичну тематику. Майже всі вони є виданнями останніх років. Тут можна знайти праці і про найдавніші часи, і про Добу козаччини, і про Національно-визвольні змагання українців XX століття, і навіть про Майдан і нинішню війну на сході України.

Як розповіла завідувач Українського книжкового центру «Аратта», книгознавець Ведана, незважаючи на таку широку добірку української книги, триматися «на плаву» тільки за рахунок книг буде непросто. Тож поруч продаватимуться й інші товари, серед яких буде і вишивка, й обереги, і все для рукоділля та творчості. Саму ж назву книгарні Ведана пов’язує з міфічним ім’ям нашої рідної землі — прабатьківщини древніх Аріїв.

Відкриття «Аратти» проходило в теплій невимушеній атмосфері. Першими відвідувачами нової книгарні стали палкі прихильники української книги — козаки, рідновіри та інші представники фастівської громадськості. Освятив Український книжковий центр заступник голови Об’єднання рідновірів України, полянський жрець Вогнедар. Також він виконав під гітару кілька власних пісень, перетворивши захід у вечір патріотичної пісні.

Мстислав КУТАЛО

Докладніше про цю подію у відеосюжетах:

2