ЧАСОПИСУ «СВАРОГ» – 20 РОКІВ!

«Сварог: Філософія. Етнологія. Релігієзнавство». — Журнал Релігійного центру Об’єднання рідновірів України. — Видавничо-інформаційний центр «Сварог». — Випуск 25, 2016. — 96 с., кольорова вкладка.

Ювілейний 25-й випуск часопису «Сварог» присвячений 20-літтю виходу в світ першого числа конфесійного і патріотичного видання Релігійного центру Об’єднання рідновірів України (ОРУ), яке вперше побачило світ у 1995. Починається випуск короткою інформацією про ОРУ українською й англійською мовами (з огляду на іноземних читачів); а також «Сторінкою головного редактора», де подані коротка історія видання та привітання рідного часопису, які надійшли від читачів і шанувальників «Сварога» звідусіль.

Рубрика «Події» присвячена поточним новинам, зокрема презентаційному туру Руслана Морозовського; привітанням з 10-літтям газети «За Рідну Віру!» та 70-літтям видатного митця-державника Анатолія Куща. На честь загиблих рідновірів опубліковані повідомлення про відкриття меморіальних дошок, погребовий славень та молитви, а також зразок заповіту (юридична порада).

В рубриці «Богознавство» читачі знайдуть матеріали Галини Лозко про культ Предків; про Богиню Дану (відповідь на дискусію); Олександр Знойко про Дану і Велеса (покровителів 7524 літа Сварожого); опублікована стаття історика Юрія Котляра «Морські крилаті коні – символи Миколаєва»; під гаслом «Вивчаємо Веди» подано Катхаупанішаду в перекладі засновника української індології Павла Ріттера (та інформація про нього).

Традиційна рубрика «Во врем’я оне» подає цінне історіографічне джерело з історії рідної віри слов’ян – «Слов’янську хроніку» Гельмольда в перекладі Галини Лозко українською з польського видання та з передмовою Вадима Шапошнікова. Жрець Світосил знайомить читачів з життям і військовою діяльністю славетного кошового отамана Івана Сірка; Максим Савченко досліджує «Дивовижний світ прадавньої української музики», а Світовид Бойчук – назву рідного села.

Рубрика «Бий, Перуне!», як завжди, подає критичні матеріали, та на цей раз не щодо чужовір’я, а щодо чужинської агресії в Україні: про «химерну гібридну» та луганський сепаратизм повідомляють науковці Галина Лозко та Василь Поклад.

У рубриці «Коло Свароже» Волхвиня Зореслава оповідає про обряди Чистого Четверга, а етнограф Олександр Кожолянко про «Солярний культ у давніх українців».

Рубрика «Велесич» вітає ювіляра поета-рідновіра Володимира Коломійця з 80-літтям та публікує деякі з його поезій; знайомить з цікавим твором поета-рідновіра Дмитра Шупти «Леляки» (уривками). А також у цій рубриці розміщено матеріали, присвячені світлій пам’яті поетів-рідновірів, які відійшли в Засвіти:  Михайла Іванченка та Волі Страшенко з їх біографічними нарисами та підбіркою поезій.

«Світовид», що завжди спрямовує свій погляд на всі сторони Світу (за межі нашої Батьківщини), знайомить читачів з краями, у яких нині відроджується рідна віра; цього разу представлені Чехія, Словаччина, Словенія, Греція, Ісландія.

«Божатко» подає матеріали «Дажбожим онукам про Сонце»: вірші, приказки, символи та ін.

«Книжковий огляд», зазвичай, інформує про нові видання для рідновірів, які вийшли протягом останнього часу. Це насамперед, книжки Галини Лозко: «Боги і народи», 7-ме перевидання Велесової Книги, «Галшка: Лозки і Гулевичі в ХV–ХVІІ ст.»; а також збірка поезій Ярослава Чорногуза «Велесів Гай», дитяча книга Анатолія Качана «Листи з осіннього саду»; та книги іноземних авторів: польського рідновіра Ігора Гуревича «Пізнай Слов’ян», а також поема словенського романтика ХІХ ст. Франце Прешерена «Хрищення при Савиці» (в перекладі Галини Лозко).

Ювілейний випуск «Сварога» прикрашений ошатними мистецькими творами на обкладинці та на кольоровій вкладці: картинами Павла Калини «Боги Чумацького шляху», «Трипільські роздуми» та ін. Робота Наталії Задорожньої «Галшка Гулевичівна-Лозчина» друкується з нагоди 440-річного ювілею видатної меценатки та 400-річчя Києво-Могилянської академії. Порадують рідновірів також і картини самобутньої художниці Ірини Сардак «Божич. Народження Нового Сонця» та «Священний Гай». На другій сторінці обкладинки подано рушник запорізької майстрині-рідновірки Вісти Харлан «Бог Велес», виконаний на основі наукових джерел Музею ім. Д.Яворницького. Кольорові світлини з життя громад ОРУ свідчать як про щоденну копітку працю, так і про урочисті й веселі свята рідновірів.

Ювілейний журнал «Сварог» порадує тих українців, хто прагне звільнитися від чужинської «опіки» і під прапорами Рідних Богів стати на шлях відродження Духу української нації.

Замовити журнал можна за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . У замовленні обов’язково вказуйте назву поштового підприємтва, чиїми послугами маєте намір скористатися («Укрпошта» чи «Нова Пошта»).