«Православ'я», м. Київ

Картка «Приватбанку» для пожертв на розвиток Київської громади українських язичників «Православ’я»:

5168 7554 2859 0638

Сутеніло… Темні силуети дерев чітко вирізнялися на тлі сірого осіннього неба. Починався листопад. Із заходу подекуди повівав холодний вітерець, від подмуху якого з дерев іноді опадало пожовкле листя. На галявині було тихо, ніде анітелень, і лише десь знизу сюди ледь долинав гамір столичного міста, для якого робочий день ще не завершився.

Далі

23 квітня в літо 7523 (2015) Київська громада українських язичників «Православ’я» провела виїзне славлення Бога Ярила у місті Фастові.

Далі...

Київська громада українських язичників «Православ’я» —

перша організація рідновірів, заснована в Україні в 1993 р.

Громада — це, насамперед, люди, об’єднані спільною ідеєю. Говорити про Громаду, яка живе повнокровним життям ось уже 20 років, складно. Ризикуємо щось пропустити, забути. У громадському житті дрібниць не буває: кожен, як уміє, долучається до спільної справи, а всі разом творять ту самобутню спільноту, яка вперше назвала себе українськими рідновірами. Тож говоритиму про людей, про кожного окремо і про всіх разом, моїх побратимів і посестер, які були поруч 20 років і долали цей шлях разом; більше про тих, хто залишився, ніж про тих, хто не витримав і пішов. А також згадаю й про тих, хто допомагав Громаді, навіть не будучи рідновіром. Хоча були й такі, хто, завдяки Громаді ставши рідновірами, так і не змогли подолати власних недоліків і відійшли на узбіччя.

Далі

Дажбожі онуки провели поминальну Тризну по Великому князю київському Святославу Хороброму «Щоб Дух великий Святослава між українцями воскрес!»

Хоробрий, невгамовний, дужий, —
В походах все життя прожив,
До срібла й золота байдужий,
А тільки славу й Русь любив.
Розширив він Русі простори
Мечем на захід і на схід.
Ні ріки не страшні, ні гори,
Якщо задумав він похід.
«Іду на вас!» — так благородно
Володарів попереджав.
Тому ж то (й це було природно),
У ворогів пошану мав.

___Ці рядки з відомої поеми Яруна Мотронюка «Святослав» вже на раз лунали тут, у Києві, біля пам’ятника славетному Великому князю київському Святославу Хороброму, Тризна по якому була проведена 8 березня 2018 року.

Далі