«Православ'я», м. Київ

Картка «Приватбанку» для пожертв на розвиток Київської громади українських язичників «Православ’я»:

5168 7554 2859 0638

Сутеніло… Темні силуети дерев чітко вирізнялися на тлі сірого осіннього неба. Починався листопад. Із заходу подекуди повівав холодний вітерець, від подмуху якого з дерев іноді опадало пожовкле листя. На галявині було тихо, ніде анітелень, і лише десь знизу сюди ледь долинав гамір столичного міста, для якого робочий день ще не завершився.

Далі

На другий день після презентації ювілейного видання часопису «Сварог», в Об’єднанні рідновірв України відбулася не менш значна подія — відкриття чергового навчального сезону Школи Україниської рідної віри при Релігійному центрі ОРУ.

На відкриття Школи завітала голова ОРУ і Київської громади українських язичників «Православ’я» Волхвиня Зореслава — професор Галина Лозко, прийшли слухачі Школи, а також її вихованці, які вже стали рідновірами, віряни Громади «Православ’я», почесні гості від громад інших міст та представники ЗМІ ОРУ.

— Нині Школа успішно розпочала свій новий навчальний рік, — розповів керівник Школи, заступник голови ОРУ, жрець Вогнедар. — Нами набрано нову групу слухачів, які мають бажання, ознайомившись з основами Рідної віри, прийняти у своє серце Рідних Богів. До них приєдналися також і вже посвячені у Рідну віру українці, які в силу певних обставин досі не могли навчатися у Школі.

Показово, що наша Школа останнім часом викликає географічно ширше зацікавлення, — додав Вогнедар. — Так, потрапити на співбесіду під час формування нової групи слухачів зголошувалися громадяни з Ніжина, Миргорода, Полтави, очікувалася група рідновірів з Фастова, що були посвячені в Рідну віру цьогоріч, але, на жаль, з різних причин не всі змогли доїздити до столиці, — повідомив він.

Новий сезон роботи Школи Української рідної віри розпочався традиційно — із запалення свічі та спільної молитви перед навчанням. Галина Лозко виклала вступну лекцію, присвячену маловідомим фактам з життя та діяльності професора Володимира Шаяна і створеного ним Ордену Бога Сонця, відповіла на запитання слухачів. На завершення заходу вона зачитала кілька своїх віршів.

Зазначимо, що традиційно, як і в попередні роки, двері Школи Української рідної віри для українців відчинені завжди. Тобто, якщо хтось дізнається про неї пізніше — не біда! — тут приймуть, вислухають і вирішать, чи зарахувати слухачем на цьогорічний курс, чи запропонувати прийти на навчання у наступному році. Контактний телефон приймальної комісії не змінився: 093-677-51-27.

Прес-служба ОРУ

Лекцію Галини Лозко про Володимира Шаяна можна послухати тут:

23 квітня в літо 7523 (2015) Київська громада українських язичників «Православ’я» провела виїзне славлення Бога Ярила у місті Фастові.

Далі...

Київська громада українських язичників «Православ’я» —

перша організація рідновірів, заснована в Україні в 1993 р.

Громада — це, насамперед, люди, об’єднані спільною ідеєю. Говорити про Громаду, яка живе повнокровним життям ось уже 20 років, складно. Ризикуємо щось пропустити, забути. У громадському житті дрібниць не буває: кожен, як уміє, долучається до спільної справи, а всі разом творять ту самобутню спільноту, яка вперше назвала себе українськими рідновірами. Тож говоритиму про людей, про кожного окремо і про всіх разом, моїх побратимів і посестер, які були поруч 20 років і долали цей шлях разом; більше про тих, хто залишився, ніж про тих, хто не витримав і пішов. А також згадаю й про тих, хто допомагав Громаді, навіть не будучи рідновіром. Хоча були й такі, хто, завдяки Громаді ставши рідновірами, так і не змогли подолати власних недоліків і відійшли на узбіччя.

Далі