З нагоди 85-річчя Відродження Рідної віри українців

 

ПРОВЕЛИ ПЕРУНУВАННЯ, НАВЧАЮЧИСЬ

З 20 по 24 липня в літо 7527, під час Перунового Тижня, у Києві на Перуновому острові працював літній табір Школи Української рідної віри, присвячений 85-літтю Відродження Рідної віри українців.

20 липня, у Перунів день, табір урочисто відкрили голова Об’єднання рідновірів України, Волхвиня Зореслава та I-ий заступник голови ОРУ, керівник Школи Української рідної віри при Релігійному центрі ОРУ, жрець Вогнедар.

Ось уже 85 років, як Великий Волхв, професор Володимир Шаян проголосив ідею Відродження Рідної віри українців. Це сталося у 1934 році на Гуцульщині, коли він, побувавши на гуцульському обряді освячення зерна, прозрів, що чужа християнська віра занапастила наш український народ разом з іншими народами світу, знищивши природні духовні основи арійської спільноти. Тож у Львові він вперше започаткував Відродження Рідної віри як «живої і дієвої релігії». У 1943 році ним був заснований Орден Бога Сонця.

Вітаючи учасників урочистостей та слухацькі рідновірські групи з різних міст України, Волхвиня Зореслава нагадала, що конфесія Об’єднання рідновірів України є спадкоємцем Віри Предків українців, ініціатива відродження якої була підхоплена від Володимира Шаяна. Тож потрібно усвідомлювати і пояснювати усім українцям, що саме В. Шаян з’єднав той розірваний християнством духовний ланцюг поколінь, з’єднав у створеному ним Ордені Бога Сонця, сподвижницький чин якого має продовжуватися і примножуватися нинішнім поколінням українських рідновірів. Підтвердженням цьому і має бути навчання у літньому таборі Школи Української рідної віри у поєднанні з Перунуванням — вшануванням величного Бога-громовержця, покровителя воїнів — Перуна та його жіночої іпостасі — Богині Перуниці (Блискавиці).

По відкриттю навчального табору на Перуновому острові — розпочався Перунів Тиждень. Свято Перуна, яке проводилося у перший день Перунування, було надзвичайним. Лунали обрядові молитви, славені, Перуну були принесені традиційні пожертви, учасники пом’янули і вшанували належним чинном героїв, полеглих захисників Русі-України, жінки віншували чоловіків-воїнів вінками з дубового листя, а чоловіки, у свою чергу, виконали навколо священного дуба бойовий танок «Аркан», а потім один за одним пройшли вогняне освячення, крокуючи крізь «Перунові стріли». А після святкової братчини учасники табору мали можливість насолодитися співом кобзаря Тараса Силенка. Під дзвінкий супровід своєї кобзи він виконав чимало пісень і дум, присвячених нашій язичницькій минувшині.

А наступного дня, після вранішнього Богославлення, у таборовій школі вже розпочалося навчання — лекції, презентації, майстер-класи.

Керівництво літнім табором Школи Української рідної віри здійснював Релігійний центр Об’єднання рідновірів України, а приймаючою та організаційною стороною виступила Київська громада українських язичників «Православ’я». У таборі працювала кухня, бібліотека, медпункт, для слухачів був облаштований лекційний павільйон, який був забезпечений електроживленням для проведення презентацій.

Як зазначив по завершенню роботи табору жрець Вогнедар, цьогорічне Перунування, супроводжуване навчанням, було покликане не лише уславити Рідних Богів, а й принести користь окремим його учасникам, що сюди приїхали, і дати неабияке підживлення для всієї конфесії ОРУ. Адже слухачі школи, повернувшись кожен до своїх громад, згодом поділяться отриманими знаннями і набутим досвідом зі своїми побратимам і посестрам, створивши при своїх громадах місцеві школи Української рідної віри.

  


Більше світлин у Facebook

 

ПЕРСОНАЛЬНІ ПОДЯКИ

Релігійний центр ОРУ висловлює щиру подяку групі забезпечення табору,

а саме:

- посестрам

Добромилі (кухня);

Младі (бібліотека, медпункт);

- побратимам

Богуславу (інженерно-господарські роботи);

Круту (перевезення, двигунно-паливне та електротехнічне забезпечення);

Славіру (перевезення, приготування ритуальної страви, відеозйомка свята);

Волеславу (господарські роботи);

Православу (перевезення);

Дажбожому онуку Ярославу (господарські роботи).

Окрема подяка

- депутату Бориспільської міської ради від ВО «Свобода», другу

Ігору Петренку (пожертва на господарські матеріали),

- жерцю Миролюбу (пожертва на організацію табору).

а також усім слухачам, які долучалися до господарських робіт!

Докладніше про подію див. у цьому фільмі:

_______

Релігійний центр ОРУ висловлює щиру подяку групі забезпечення табору,

а саме