Богознавство

Сьогодні використання загальноприйнятого терміна «демонологія» відносно релігії наших Пращурів видається авторові некоректним. Пояснимо чому. Поняття демон (гр. daimon) до сьогодні в нашій науці не має чітких обрисів. Дослідника з язичницьким світоглядом насамперед вражає упереджено християнське трактування цього терміна і самого поняття, яке цим терміном позначають наші науковці. Типове розуміння слів демон, демонізм і демонологія зводиться до поняття «злої сили» і вчення про неї. Неправомірним, з нашої точки зору, є і твердження, що, мовляв, «пізніше демоністичні вірування послужили первісним матеріалом для вироблення образів духів-богів»59.

Далі

Мати Слава — Богиня Перемоги. Чи знають українці, що у них є Предківська Богиня Перемоги і що традиційно українські вояки, а раніше — вої-русичі, йдучи у бій, вигукували не тюркське «ура!» (від urmak — бий!), а рідне «Слава!», прикликаючи ім’я зазначеної Богині собі у поміч?

Далі

Берегиня — Богиня-захисниця народу, відома сьогодні як Богиня народної пам’яті, яка зберігає прадавні звичаї. І хоча таке розуміння Берегині є лише даниною сучасному поетичному мисленню, ми все ж ставимося із повагою до цієї постаті69.

Далі

Останнім часом в інтернеті та соціальних мережах стали поширюватися дивовижні, на перший погляд, однак нічим не підтверджені дописи, що в українців на час кельтського свята Хелловін буцімто припадає якась «Велесова ніч». Чи справді це так? — редакція нашого видання поцікавилася у релігієзнавця, доктора філософських наук, професора, голови Об’єднання рідновірів України Галини ЛОЗКО.

Далі

Ця Богиня займає почесне місце в пантеоні полабських слов’ян (назва від річки Лаби). Жива (Живана, Жевонія, Дзіва, польська Żywia, балканська Siwa) — дослівно «та, що дає життя», втілення життєвої сили, що протистоїть смерті. Існує думка, що вона є дочкою Мокоші, іншим проявом Богині Лади, або супутницею Велеса. Та найчастіше її теологія подається як частина класичної жіночої Трійці:Жива — Мокоша — Марена, що відображає три вікові категорії: діва (дочка), жінка (мати), стариня (бабуся).

Далі